הקורונה מלווה אותנו בחדשות מסוף 2019, ובפועל משפיעה על חיינו כבר כ 5 חודשים.

17 ביולי: הגל השני של הקורונה והעלייה החדה בתחלואה מביאים עימם עכשיו "גל” נוסף של הגבלות משמעותיות על כל תחומי החיים עם השפעה ממשית על כלל האזרחים, והשפעה כבדת משקל על חדרי הכושר, ענף המסעדנות, ותחומי הבילויים והאירועים.

הנחיות בנוגע לחדרי הכושר ובריכות השחייה

גם חדרי הסטודיו וחדרי כושר עומדים להיסגר שוב, וזאת למרות החלטת ועדת הקורונה בכנסת מלפני ימים בודדים על פתיחתם. לעוסקים בפעילויות ספורטיביות קבוצתיות כדאי לדעת כי עדיין ניתן לקיים משחקי ספורט בקבוצות של עד 20 בשטח פתוח ושל עד 10 אנשים במבנה. ההגבלות החדשות כוללות גם את בריכות השחייה אשר ייסגרו בסופי שבוע משישי בערב ועד לראשון בבוקר. בריכות שחייה בבתי מלון יישארו פתוחות בכפוף לעמידה בהנחיות על מנת לאפשר לשוהים בבתי מלון לממש את זכותם כנופשים במלון.

האם יש איסור יציאה מהבית ? האם יהיה סגר ?

לפי ההחלטות שהתקבלו ואושרו בממשלה, מסתמן כי לא יוטל סגר מלא ולא תוטל הגבלת תנועה על האזרחים. התקנות החדשות למעשה מכוונות בעיקר כלפי בתי עסק בתחומים שונים – מחנויות, דרך בריכות שחייה ועד אולמות אירועים, ענפים רבים מושפעים מן המהלך שמקדמת הממשלה בימים אלו.

הניסיון של הממשלה הוא לצמצם כל פעילות שאינה נחשבת לחיונית. כמובן שלא ניתן לסגור באופן מלא את החנויות, הקניונים, השווקים, המספרות, מכוני היופי וכן הלאה. ולכן לפי שעה מקומות אלו ייסגרו בצורה מלאה רק בסופי שבוע. חנויות המספקות שירותים חיוניים לא יחויבו לסגור את שעריהן.

במסגרות ההחלטות החדשות, מסעדות יורשו לפעול אך לא יורשו לקבל לקוחות לישיבה במקום. כלומר יתאפשר שירות רק באמצעות איסוף עצמי ו/או משלוחים בלבד.

בנוסף להחלטה על איסור ישיבה במסעדות, קיבלה הממשלה גם החלטה לגבי סגירת כלל חופי הים בסופי השבוע (החל מסופ”ש של ה 24 ליולי).

תוכלו להתעדכן בהנחיות החדשות בפורטל הרפואה https://medplus.co.il

אירועים ללא מגבלות

סגירת אולמות וגני אירועים

בנוסף, התקבלו לפיהן אסורה פתיחת אולמות וגני אירועים, יחד עם ברים ופאבים (כולל אלו הנמצאים בבתי מלון), בתי קולנוע, תיאטראות, בתי מרחץ, ועוד.

האם ניתן לקיים אירועים קטנים עם מספר מצומצם של אורחים?

כן. מותרת התקהלות של עד 10 אנשים במרחב סגור. לפיכך מותר גם לקיים אירועים קטנים כל עוד מקיימים את הנחיות ההתקהלות.

מה בנוגע למסיבות ואירועים באוויר הפתוח?
גם כאן על פי ההנחיות החדשות אין שום מניעה לקיים את האירוע במרחב פתוח וזאת במגבלת התקהלות של עד 20 אנשים.

שתי ההגבלות הנ”ל אינן תקפות במקומות עבודה ומפגשים של בני משפחה גרעינית.

האם מותר לקיים אירועים באולמות קטנים להשכרה או לופטים להשכרה ?

לא קיימת מניעה לקיום אירועים אלו על פי ההנחיות החדשות, וזאת בתנאי שבעלי המקום מקפיד למלא את הנחיות התו הסגול, וגם על המשתתפים מוטל לנהוג על פי ההנחיות ובכלל זה להקפיד על שטיפת ידיים ועל שמירת מרחק של 2 מטר זה מזה.

על פי הפרסומים בתקשורת בתי המלון והצימרים עובדים כרגיל (בכפוף לעמידה בהנחיות). באופן דומה לא קיימת מניעה להפעלת לופטים, וקיום אירועים עם מספר מצומצם של מוזמנים בכל מקום שאינו מוגדר כאולם אירועים, מסעדה או פאב. ההגבלות החדשות כעקרון גם אינן מונעות יציאה לטבע או קיום מפגשים משפחתיים. לפיכך אם ברצונכם לשכור לופט לאירוע קטן של עד עשרה אנשים בשטח סגור או עד 20 איש בשטח פתוח – אין שום דבר שיעצור אתכם מלקיים כזה אירוע. ההמלצה היחידה היא לוודא עם בעל המקום כי הלופט או האולם עומד בהנחיות התו הסגול, כך שהאירוע יוכל להתקיים ולהסתיים ללא הפרעה או השלכות בריאותיות שאף אחד לא רוצה להיות מעורב בהן כמובן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.