במאמר זה נבחן את היתרונות של קנאביס ומדוע הוא עדיף על תרופות לצורך שיכוך כאבים כרוניים.

ראשית, מה זה קנאביס?

קנאביס הוא צמח בעל סגולות פסיכואקטיביות ומרפא. הוא משמש לעתים קרובות כסם פנאי כדי לעורר אופוריה.

קנאביס, או מריחואנה, הוא צמח פורח בסוג הקנאביס ממשפחת הקנאביס. הוא שימש מאז ימי קדם הן למטרות רפואיות והן למטרות פנאי. החלק הפסיכואקטיבי העיקרי בקנאביס הוא THC, אחת מ-483 תרכובות ידועות בצמח, כולל לפחות 65 קנבינואידים אחרים.

קנאביס שימש כטיפול רפואי בתרבויות רבות לאורך ההיסטוריה. הוא הוצג לרפואה המערבית במאה ה-19 כתרופה צמחית למגוון רחב של מחלות.

מהן היתרונות הרפואיים של קנאביס?

קנאביס הוא צמח ששימש למטרות רפואיות במשך מאות שנים. הוא משמש כיום לטיפול במגוון רחב של מצבים, כולל כאבים כרוניים, בחילות והתכווצויות שרירים.

היתרונות הרפואיים של קנאביס כוללים את הדברים הבאים:

  • שיכוך כאבים
  • הפחתת בחילות והקאות
  • שיפור בתיאבון
  • הפחתת התכווצויות שרירים
  • שיפור באיכות השינה
קנאביס לשיכוך כאבים
פחות תופעות לוואי – שיח קנאביס

מהן תופעות הלוואי של קנאביס?

מריחואנה היא סם פסיכואקטיבי ששימש למטרות פנאי ורפואה. זה נקרא גם קנאביס. מריחואנה מכילה את הכימיקל THC, המשפיע על המוח ועלול לגרום לתופעות לוואי.

חלק מתופעות הלוואי של מריחואנה הן:

  • זיכרון לטווח קצר מופחת
  • קושי בחשיבה ופתרון בעיות – רפלקסים איטיים יותר
  • פגיעה בשיפוט ובתיאום

מהן תופעות הלוואי של מריחואנה רפואית?

תופעות הלוואי של קנאביס רפואי יכולות להשתנות מאדם לאדם. הכל תלוי בכמות הנצרכת, בגיל האדם וברמת הסובלנות שלו.

ההשפעות לטווח הקצר של קנאביס כוללות: דופק מוגבר, יובש בפה, עיניים דומות, פגיעה בזיכרון וקושי לחשוב בבהירות. תופעות לוואי ארוכות טווח חמורות יותר ועשויות לכלול: תפקוד ריאות מופחת, ספירת זרע נמוכה יותר בגברים, ירידה בפוריות בנשים, עלייה בחרדה או דיכאון והתמכרות.

היתרונות והחסרונות בשימוש במריחואנה רפואית

מריחואנה רפואית שימשה במשך זמן רב עבור היתרונות הרפואיים שלה. עם זאת, יש לזה גם השפעות שליליות רבות.

היתרונות של מריחואנה רפואית הם שמדובר בחלופה טבעית ופחות ממכרת למשככי כאבים אחרים. זה יכול לעזור במצבים כמו דלקת פרקים וטרשת נפוצה. החסרונות הם שזה יכול לגרום לאובדן זיכרון לטווח קצר, פגיעה בחשיבה ובשיפוט, ולפגיעה במיומנויות מוטוריות.

קנאביס לשיכוך כאב וכיצד הוא יכול לעזור לך

המדע שמאחורי מריחואנה רפואית והקלה על כאב

מריחואנה רפואית היא נושא שמבקש מחקר נוסף. עם הלגליזציה של מריחואנה רפואית במדינות רבות, מדענים הצליחו לחקור את ההשפעות של תרופה זו על חולים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לשימוש במריחואנה רפואית היא להקל על הכאב. הצמח מכיל תרכובות כימיות הנקראות קנבינואידים, אשר ידועים כנקשרים לקולטנים במוח ובגופנו המעורבים בוויסות הכאב.

יעילות קנאביס מול תרופות מסורתיות בהקלה על כאבים

תחום הרפואה המודרני היווה ברכה לאנשים עם מצבים כואבים. עם זאת, טיפול תרופתי מסורתי קשור לעיתים קרובות לתופעות לוואי ותסמיני גמילה שיכולים להיות קשה לחלק מהמטופלים לחיות איתם. קנאביס מציע אלטרנטיבה מבטיחה. קנאביס הוא חלופה לא ממכרת, לא רעילה ויעילה להרבה תרופות מסורתיות. הוא משמש לטיפול בכאב כרוני, אפילפסיה, בחילות, דלקות פרקים ועוד. היעילות של קנאביס לעומת תרופות מסורתיות בשיכוך כאבים היא נושא מעניין. מטופלים משתמשים לעיתים בתרופה "ליריקה" לשיכוך כאבים כרוניים. תרופות אחרות כגון סימבלטה מגבירות את תופעות הלוואי, אך נראה כי לקנאביס ישנן הרבה פחות תופעות לוואי משמעותיות מעבר לתחושת ריחוף קלה או ישנוניות שעלולה גם להופיע.

קנאביס והקלה על כאבים

מהו קנאביס ומהם סוגי הקנאביס השונים?

קנאביס הוא צמח המייצר קנבוס ומריחואנה. מריחואנה היא העלים היבשים, הפרחים, הגבעולים והזרעים מצמח הקנאביס.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מריחואנה: אינדיקה, סאטיבה והיברידית. זני אינדיקה ידועים בהשפעותיהם המרגיעות ואילו זני סאטיבה ידועים בהשפעות הממריץ שלהם. זנים היברידיים מציעים איזון בין שני סוגי המריחואנה.

כיצד קנאביס מסייע בהקלה על כאבים?

קנאביס הוא צמח ששימש למטרות רפואיות במשך מאות שנים. נמצא כיעיל בטיפול בכאבים כרוניים, דלקות ומצבים אחרים. בקנדה, קנאביס חוקי למטרות רפואיות. המשמעות היא שרופאים יכולים לרשום זאת למטופלים שלהם שיש להם מצב רפואי שצריך לטפל בקנאביס. ניתן לרשום קנאביס גם כמשכך כאבים אם לא נותרו למטופל אפשרויות אחרות.

הקנאביס מכיל כימיקלים הנקראים קנבינואידים, שהם המקור לסגולותיו הרפואיות. ישנם שני סוגים של קנבינואידים: THC ו-CBD. THC הוא הכימיקל שאחראי לגרום לאנשים להרגיש גבוהים והוא גם עוזר בהפחתת כאב; CBD לא גורם לאנשים להרגיש גבוהים אבל הוא עוזר להפחית דלקות וטיפול בהתקפים, בין היתר.

מהם היתרונות של שימוש במריחואנה רפואית לשיכוך כאבים?

מריחואנה רפואית, או קנאביס רפואי, היא תרופה המיוצרת מחלקי צמח הקנאביס. זה יכול לשמש כדי לעזור להקל על הכאב ולהפחית תסמינים של מחלות מסוימות. מריחואנה רפואית נחקרת על הפוטנציאל שלה להקל על כאב ולהפחית תסמינים במצבים רבים, כולל טרשת נפוצה (MS), סרטן, דלקת פרקים ואיידס. קנאביס גם הוכח כמועיל לאנשים שמתקשים לישון.

מהן תופעות הלוואי של שימוש במריחואנה רפואית לשיכוך כאבים?

מריחואנה רפואית היא נושא שנוי במחלוקת בארצות הברית. זה חוקי ב-29 מדינות ובוושינגטון הבירה, אבל זה עדיין לא מאושר על ידי ה-FDA. תופעות הלוואי העיקריות של מריחואנה רפואית הן יובש בפה, סחרחורת, עייפות ותחושת אופוריה.

כיצד להתחיל להשתמש במריחואנה רפואית כדי להקל על הכאב הכרוני שלך

כאב כרוני הוא מצב שכיח. זה יכול להיגרם מגורמים רבים ושונים ולעתים קרובות קשה לטפל בו.

מריחואנה רפואית הוכחה כטיפול יעיל לשיכוך כאבים, אך היא אינה מאושרת על ידי ה-FDA. ישנם יתרונות רבים של שימוש במריחואנה רפואית לכאב כרוני, כולל היכולת להפחית את השימוש באופיואידים ולשפר את איכות החיים.

ייתכן שחלק מהאנשים לא ירצו להשתמש במריחואנה רפואית לכאב כרוני בגלל הסטיגמה השלילית שסביבה, אבל זה לא אמור להרתיע אותך מלבחון אפשרויות אחרות שעשויות להקל על הכאב הכרוני שלך בצורה יעילה יותר ממה שאתה משתמש כעת.

המאמר נכתב בשיתוף פעולה עם מגזין קנאביס https://xn--4dbcyzi5a.life

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.