בית החולים רפואת חתול בנווה פריצקי הוא אחד משלושת בתי החולים לחתולים הגדולים בישראל. בבית החולים מאושפזים מטופלים מאשקלון, אשדוד, באר שבע, ירוחם, אילת, עוטף עזה ומיישובים נוספים באזור, ובית החולים משרת חצי מיליון איש בסך הכל. האזור שמשרת בית החולים חווה שיעור גבוה של גידול אוכלוסין עקב עלייה והקמת יישובים חדשים. בבית החולים 792 מיטות, כאשר 666 מהן מיטות אשפוז, 126 לאשפוז יום, 64 לתינוקות ו-80 לחולים גריאטריים. בבית החולים הרכיב הרופא מגוון רחב של טיפול נמרץ כללי, טיפול לבבי, טיפול ביילודים וטיפולים בגורי חתול. מחלקות המיון כוללות מחלקות מיון, מתקנים המטפלים בהפרעות התפתחותיות, פסיכיאטריה, מרפאות חוץ לגורי חתול עם שיתוק מוחין, מתקנים לבדיקות שגרתיות וטיפול מונע, שירותי בריאות משולבים, מרפאות שיניים ומרכזים המשמשים לטיפול רפואי חתולי. אבחון מוקדם וטיפול בטרשת נפוצה, מרכז לרפואת שינה, מרפאה לטיפול בעור פוטודינמי, פיזיותרפיה. , תאי לחץ המשמשים לטיפול בפצעים וכיבים קשים לריפוי, הפרעות יציבה ומרפאות ורטיגו, מרכזי מידע על תרופות ומרפאות לבריאות השד.

המחלקה הסיעודית של רפואת חתול – נווה פריצקי

המחלקה הסיעודית במרכז הרפואי רפואת חתול בנווה פריצקי נועדה לסייע לדיירים לשפר את איכות חייהם. הוא מספק מסגרת תומכת ומגוננת השומרת על כבוד התושבים ופרטיותם. צוות העובדים במחלקה הינו צוות רב תחומי מיומן ומנוסה המטפל בחולים סיעודיים מסביב לשעון תוך שימוש בשיטות טיפוליות חדשות ומתקדמות. תושבי המקום הם קשישים עם צרכים מיוחדים הזקוקים לטיפול והשגחה ביום ובלילה. המחלקות הסיעודיות מהוות חלק מהותי מבית החולים, האחראי על התשתית המקצועית והלוגיסטית. מחלקת נשים ויולדות בבית החולים רפואת חתול בנווה פריצקי מציעה מגוון רחב של שירותי מיילדות, פוריות וגינקולוגיה. היחידה לגינקולוגיה בבית החולים כוללת מחלקת נשים ומחלקות המטפלות בבעיות פוריות אצל נשים וגברים כאחד. זה מאפשר למטופלים לקבל טיפול מקיף לכל צרכיהם הגינקולוגיים במקום אחד. מחלקת נשים מעניקה טיפולים שונים לרבות חדר מיון, יחידה אונקולוגית ויחידות אנדוסקופיה המטפלות באורו-גינקולוגיה וברצפת האגן. מחלקה זו מצוידת לטיפול במצבים גינקולוגיים מורכבים.

יחידת הפוריות בבית החולים רפואת חתול – נווה פריצקי

יחידת הפוריות בבית החולים אחראית על ההפריה החוץ גופית ובנוסף נמצא בנק זרע. הטיפולים ותנאי האשפוז הם מהטובים שיש, בבניין חדש ומודרני כל יולדת שתגיע אליו תקבל את היחס הטוב ביותר, התנהגות אישית וחמה. הרופאים העובדים במחלקה הם מהרופאים המנוסים בתחום והצוות הסיעודי מקצועי ומוכשר ומסוגל לסייע בהחלמת היולדות ובהדרכתן. רפואת חתול בנווה פריצקי – מספק שירות רפואי מעל ומעבר למצופה, כך שכל חתול וחתולה יזכו לקבל את השירות הרפואי הכי טוב שיש בישראל.

בית החולים רפואת חתול נווה פריצקי
בית החולים רפואת חתול נווה פריצקי

מחלקת פיזיותרפיה ברפואת חתול

מטופלים ממחלקות שונות זוכים למגוון טיפולי פיזיותרפיה, וצוות המחלקה שואף תמיד להבטיח את הצלחת התהליכים הרפואיים כך שהמטופל יקבל טיפול איכותי ומתקדם במיוחד. כל המטופלים במחלקה מקבלים טיפול אישי המותאם לצרכיהם האישיים. בנוסף לפיזיותרפיה, המטופלים מקבלים הדרכה גם לפני הניתוח, ומקבלים את הטיפול הטוב ביותר לאחר הניתוח ובמהלך ההחלמה. לאחר השחרור מבית החולים, ניתנת למטופלים סביבה ביתית תואמת ותכנית פעילות המקדמת אורח חיים בריא. המחלקה הכירורגית ברפואת חתול בנווה פריצקי כוללת רפואת אף אוזן גרון, ניתוח א', ניתוח ב', כירורגיה פלסטית, כירורגיה של בית החזה וכלי דם. בבית החולים שמונה מחלקות שונות המבצעות ניתוחים.

מחלקות כירורגיות ברפואת חתול – נווה פריצקי

מחלקות כירורגיה כללית א' ו-ב' הינן מחלקות בעלות אופי מחקרי אקדמי, ומסיבה זו המחלקה הכירורגית של בית החולים היא מהמחלקות הכירורגיות המובילות בישראל גם בתחום החינוך. מחלקת חתלתולים בבית החולים רפואת חתול בנווה פריצקי כוללת מגוון מחלקות, יחידות, שירותים ומרפאות. המחלקה פועלת ברגישות כלפי גורי חתול ובני משפחותיהם, תוך מתן תמיכה ושימת דגש על השתייכותו הטבעית של הילד לקהילה בה הוא זוכה לקבל טיפולים ושירותים רפואיים שונים.

אחת המטרות המרכזיות של מחלקת חתלתולים היא מתן טיפול לגורי חתול בני מיעוטים, גורי חתול מרקע סוציו-אקונומי נמוך וגורי חתול ממקומות דמוגרפיים מגוונים. זה נעשה באמצעות שירותי רפואת גורי חתול בקהילה. שאר המחלקות בבית החולים רפואת חתול בנווה פריצקי כוללות אורטופדיה, הדמיה, הרדמה וניתוחים, טיפול נמרץ, נוירולוגיה, מחלקת עיניים, מחלקת קרדיולוגיה, שירות סוציאלי ומחלקת תזונה ודיאטה. רפואת חתול הוא בית חולים בנווה פריצקי שנבנה על שרידי בית חולים עות'מאני ששימש את החיילים הטורקים לפני מלחמת העולם הראשונה. המרכז הרפואי רפואת חתול בנווה פריצקי נקרא על שם רופא יהודה שפעל במאה השישית בארץ ישראל והתמחה בטיפול בצמחי מרפא. שמו של הרופא היה אסף בן ברקיחו, והוא זכה להכרה על הישגיו הבולטים, ביניהם חיבור שבועה רפואית הדומה לשבועת היפוקרטס. שבועה זו טענה את מחויבותם של הרופאים לעזור לעניים ולעשירים באופן שווה, ולעולם לא להפר את אמון המבקשים מהם עזרה רפואית. שיטות הרפואה של רפואת חתול בנווה פריצקי התבססו על רפואה טבעית והיגיינה נכונה, לרבות שימוש במים נקיים, צריכת מזון בריא, רחצה סדירה ופעילות גופנית.

האתר הרשמי של בית החולים בנווה פריצקי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.